E diel, 21 Korrik, 2024

Lajm i hidhur për Drenicën: Ndërron jetë motra e heroit kombëtar nga Drenica

Dje familja Tahiri dhe Graiçevci nga fshatrat Sankoc dhe Korroticë e Poshtme patën një lajm të hidhur.

Ka ndërruar jetë motra e heroit kombëtar Fazli Graiçevcit, Hamide (Graiçevci) Tahiri.

Një lajm i tillë është gjithashtu i pikëllueshëm për gjjthë Drenicën, shkruan portali rajoni.org.

Varrimi i të ndjerës bëhet sot në ora 12:00 në varrezat e fshatit Korroticë e Poshtme.

Njoftimi i plotë mortor nga familjarët:

NJOFTIM MORTAR

Me pikëllim të thellë e zemër të thyer, të dashur familjarë, miq e dashamirë, ju njoftojmë se sot në mëngjes u nda nga jeta Nëna,Gjyshja,Motra jone Hamide (Graiçevci)Tahiri 1942

Varrimi i të ndjeres do të bëhet neser ne ora 12:00 në fshatin Korroticë e Poshtme te Varrezat e fshatit date 16-01-2023

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer