E diel, 21 Korrik, 2024

Lajm i rëndë për sportin kosovar: Vdes legjenda e futbolli

 

Mëngjesi ka zbardhur me një lajm të rëndë për Mitrovicën dhe sportin kosovar.

Sot është ndarë nga jeta njëri nga furbollistët më të mirë që ka pasur Mitrovuca dhe gjithë Kosova, Sadik Rrahmani, shkruan Jepi zë

11-shi i Trepçës njihet për futbollin dhe bukurinë që i ka dhënë këtij sporti me lëvizjet e tij, shkruan jepi zë, ndërsa pas pensionimit kishte punuar si refer, duke vazhduar edhe si trener i kategorive të reja në KF Trepça’89.

Ish futbollisti, gjithë jetën e tij ia kushtojë futbollit, ndërsa në jetën private kishte një biznes, por aty shiste vetëm gjëra që lidhen sërish me sportin, shkruan Jepi zë

Familjarët kanë konfirmuar për “Jepi zë”, se varrimi i të ndjerit do të bëhet sot me datë 19.03.2023, me namazin e Ikindisë në varrezat e Shupkovcit (varrezat e vjetra)./ Jepi zë

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer