Të fundit:

Fadil Nura pa pikën e mëshirës i nxjerr pensionistet në ‘sokak’ [FOTO]

Pensionistet e komunes së Skenderajt, sot nuk kanë mundur...

Punësohet në QKMF edhe vellau i drejtoreshës se administratës se përgjithshmë të Drenasit!!

Emrat e punësimeve familjarë si dukët është e gjatë,...

Dalin pamjet se si ndodhi aksidenti me fatalitet që i mori jetën e të riut në Skenderaj!

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Skenderaj përkatësisht...
- Advertisement -

Lulëzon prostitucioni: 55-vjeçari kapet mat me 23-vjeçaren në motel, bënin seks në këmbim të parave

- Advertisement -

Prostitucioni po vazhdon të jetë një fenomen mjaft shqetësues dhe një sfidë për institucionet në Kosovë. Autoritetet e vendit në vazhdimësi raportojnë për gra dhe burra që dyshohen për marrje me prostitucion, ku përveç moshave të reja, shpesh ka raste ku të përfshirë janë edhe personat më në moshë. Plot raste të tilla janë zbuluar kohëve të fundit në motele të ndryshme të vendit, raporton Gazeta Sinjali.

Për një rast të tillë Policia rajonale në Pejë ka arrestuar në flagrancë gjatë ditës së djeshme një 55-vjeçar dhe një vajzë 23-vjeçare, nën dyshimet se janë marrë me prostitucion në “Motelin 03” në Pejë.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se pas mbledhjes së informacioneve nga Njësia për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore, është zbuluar se të dyshuarit kanë kryer marrëdhënie seksuale në këmbim të pagesës.

- Advertisement -

Pas arrestimit, të njëjtit janë shoqëruar në stacion policor, ku janë intervistuar nga hetuesit policorë dhe kanë dhënë deklaratat e tyre lidhur me rastin.

Të njëjtat burime thonë se pas përfundimit të procedurave policorë, rasti është proceduar në Departamentin për Kundërvajtje në Gjykatën Themelore në Pejë.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -