Të fundit:

Drenicasi s’pranon të ndahet nga e fejuara, e kërcënon atë dhe familjen e saj

Telashet mes çifteve të cilët kanë zgjedhur që jetën...

Fadil Nura pa pikën e mëshirës i nxjerr pensionistet në ‘sokak’ [FOTO]

Pensionistet e komunes së Skenderajt, sot nuk kanë mundur...
- Advertisement -

Mërgimtari s’e lë rehat ish të fejuarën, ia shpërndan fotot nudo te vëllai dhe motrat e saj

- Advertisement -

Shpesh herë të rinjtë e kanë të vështirë të pranojnë ndarjen nga partnerët e tyre. Ata nuk zgjedhin formë për të provuar që të kthehen sërish bashkë, e madje nuk i kursejnë as kërcënimet e shantazhet ndaj tyre, raporton Gazeta Sinjali.

Për një rast të tillë që ka ndodhur në fshatin Dobrajë e Vogël e Lipjanit, Prokuroria ka nisur hetimet.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se një 29-vjeçare është në hall me ish të fejuarin e saj, i cili pas ndarjes, ka shkaktuar vazhdimisht telashe.

- Advertisement -

Bazuar në dëshminë e saj, i dyshuari që jeton në Francë, ka shpërndarë fotografitë e saj intime te vëllai dhe motrat e saj dhe e ka kërcënuar që nëse nuk rikthehen bashkë, këto veprime do t’i bëjë vazhdimisht.

Si rezultat i denoncimit, njësitë policore kanë marrë të gjitha veprimet hetimore, teksa me urdhër të prokurorit rasti është cilësuar ‘Dhunë në familje’. Ndërsa veprimet tjera ligjore do merren posa të sigurohet prezenca e të dyshuarit për intervistim.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -