E hënë, 20 Maj, 2024

Ndërpritet greva e minatorëve të Trepçës, arrihet marrëveshja në mes të natës

 

Deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe zyrtarë të Ministrisë së Ekonomisë po qëndrojnë edhe sonte në Trepçë.

RTK mëson nga burimet se është arritur marrëveshja me sindikatën e minatorëve.

Përfaqësues të sindikatës kanë shkuar para pak minutash me një marrëveshje të nënshkruar për t’ua lexuar minatorëve.

Pas pak minatorët pritet të dalin nga nëntoka pas dhjetë ditësh grevë.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer