E hënë, 20 Maj, 2024

Nëna e dëshmorit nuk i mban lotët: Djali më vjen çdo natë në ëndërr e më thotë ma mbulo varrin oj nanë – E urrej natën kur vjen

Këtë javë, në ciklin e emisioneve “Porosia e Lokes” në Kojshia Show, vjen më nje rrëfim tejet emocionues Naxhije Neziraj, nëna e dëshmorit Islam Neziraj nga fshati Mollopolce i komunës së Ferizajt.

Në këtë emision, mes lotësh ajo ka treguar se edhe pas shumë vitesh, djali i saj dëshmor i paraqitet në ëndërr dhe i thotë “ma mbulo varrin oj nanë”. Malli për djalin që ra dëshmor, nënën Naxhije e ndjek edhe pas më shumë se dy dekadash kur e humbi atë.

Rrëfimin e plotë të saj mund ta ndiqni në videon e më poshtme.

 

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer