E diel, 21 Korrik, 2024

New Basket – Vushtrria, sfida më interesante në Ligën e Parë

Të hënën dhe të martën do të zhvillohet xhiroja e dhjetë në Ligën e Parë të Meshkujve.

 

Takimi më interesant dhe kryesor i kësaj xhiro do të zhvillohet mes New Basket dhe Vushtrrisë. Të dy skuadrat kanë nga gjashtë fitore e dy humbje, duke u renditur në vendet dy dhe tre.

Të martën do të ndeshen dy skuadrat prishtinase Kerasan dhe Bora. Kerasan ka dy fitore e gjashtë humbje, ndërsa Bora ka tetë fitore në po aq ndeshje të zhvilluara, duke qenë njëkohësisht skuadra e vetme pa humbje.

Takimi i fundit i kësaj xhiro është mes Gjakovës së Re dhe Borea-s. Skuadra nga Gjakova ka një fitore e shtatë humbje, kurse ajo pejane pesë fitore e tri humbje.

Java 10-Liga e Parë e Meshkujve

E hënë

17:00 New Basket – Vushtrria

E martë

20:30 Kerasan – Bora

21:00 Gjakova e Re – Borea

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer