E martë, 25 Qershor, 2024

Nico Williams i bën “dalje” katalanasve: Barcelona? E kam mendjen vetëm te Euro 2024

Nico Williams është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato. 21-vjeçari i Athletic Bilbaos zhvilloi një sezon tejet pozitiv në LaLiga duke qenë se shënoi tetë gola dhe dhuroi 17 asistë për skuadrën baske ndërsa kontribuoi për triumfin në Kupën e Mbretit.

Kështu, Barcelona është një nga klubet më të interesuara për shërbimet e Williams. Megjithatë, në këtë moment, sulmuesi “injoron” edhe katalanasit duke u shprehur se po mendon vetëm për Europianin me Spanjën.

“Nuk preferoj të komentoj atë që publikohet në media. E di që emri im përmendet shumë, por unë jam i fokusuar te Europiani. E di që me prezencat e mia në fushë mund të bëhem idhulli i shumë të rinjve dhe jam i fokusuar vetëm te kombëtarja për momentin”, u shpreh Williams.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer