Të fundit:

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e personit në foto, ja për çka dyshohet

Drejtoria rajonale e Policisë në Gjilan ka kërkuar ndihmë...

Hajnat vjedhin veturën në hotel “Kosova”, ofrohet shpërblim për gjetjen e të dyshuarve (VIDEO)

Përpos shtëpive private, banesave, bizneseve e institucioneve të ndryshme...
- Advertisement -

Pasi ushtron dhunë psikike dhe tenton ta rrah gruan, ia vë flakën rrobave të saj

- Advertisement -

Një rast i tillë ka ndodhur edhe sot, në orët e mëngjesit, në një familje në rrugën “Jah Kabashi” në Pejë, ku një burrë po dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij 37-vjeçare.

Burimet e sinjalit nga Prokuroria kanë bërë me dije se për motive akoma të panjohura, i dyshuari F.N., po dyshohet se fillimisht ka ushtruar dhunë psikike ndaj gruas së tij, të cilën ka tentuar edhe ta sulmojë fizikisht por nuk ka arritur.

Për të mos eskaluar situata mes tyre, gruaja ka vendosur të largohet nga shtëpia dhe të niset për në punë. Por asgjë nuk mbaroi aty, pasi burri i saj në shenjë revolte, ia ka marrë disa rroba asaj, të cilave ua ka vënë flakën.

- Advertisement -

Përballë kësaj situate, ajo ka vendosur ta denoncojë rastin në Polici, ku ka dhënë deklaratën e saj për atë që kishte ndodhur në shtëpinë e tyre.

Si rezultat i raportimit të rastit, i dyshuari është arritur që të arrestohet dhe i njëjti është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh dhe të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Dhunë në familje’.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -