Të fundit:

Plas sherri mes çiftit në Obiliq, 64-vjeçari e akuzon gruan se “po shkon me kojshi”

Evidentimi ditor i rasteve të reja të dhunës në...

Pamje ekskluzive nga rrahja në mes të kryeshefit të ujësjellësit dhe komshiut të tij, e pësoi edhe gruaja e Krasniqit (VIDEO)

Kryeshefi i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Hasan Krasniqi,...
- Advertisement -

Shikoni sa është rritur drenicasja, që serbët ia dogjën familjen në luftë [FOTO]

- Advertisement -

Shkurt e thërrasin Ela. Vetëm për 14 vjet të jetës së saj u rrit në gjirin dhe ngrohtësinë familjare. Më pas u përmbys gjithçka për jetën dhe familjen e saj. Ajo e përjetoi tmerrin brenda dhomës, në të cilën e kishin ngujuar forcat kriminale serbe. Brenda saj ishte me nënën Shemsije, tri motrat Veziren, Fatmiren, Albulenën dhe dy vëllezërit, Rexhepin dhe Agronin.

Kur kriminelët serbë e hodhën bombën e parë në dhomë, gjithçka u kthye në dridhje, zhurmë e zëra tmerrues. Aty mori plagë në këmbë e duar, sidomos traumë. Një forcë e ardhur nga Zoti e udhëzoi, i dha fuqi që të kërcejë nga dritarja. Sot Ela është e gjallë.

Brenda asaj dhome ia vranë e më pas ia dogjën: nënën, tri motrat dhe dy vëllezërit. Kriminelët serbë i vranë e i dogjën edhe 34 anëtarë të tjerë, familjarë, xhaxhallarë të Elës, gjithsej 40 anëtarë vetëm nga familja Muçolli. Kjo masakër nga opinioni vendor dhe botëror quhet masakra e Poklekut.

- Advertisement -

Shikoni sa ka ndryshuar sot Elhame Muçolli:

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -