E diel, 21 Korrik, 2024

Shokon Lady Gaga, si kurrë më parë zbulon si u bë pjesë e ‘Iluminatit’!

Lady Gaga si rrallë herë ka rrëfyer historinë e jetës së saj dhe thashethemeve që qarkullojnë se ajo është anëtare e grupit ‘Iluminati’.

Në dokumentarin që pritet të dalë së shpejti dhe titullohet ‘Gaga: Five Foot Two’, ajo ka thënë se është penduar që e ka ‘shitur shpirtin e saj te forcat e errëta të Iluminatit’.

Ajo zbulon se vuan nga një sëmundje e rëndë muskulore e njohur si ‘Fibromialgia’, për të cilën beson se i është shfaqur për shkak se ka lejuar ‘djallin’ të hyjë në shpirtin e saj përmes organizatës sekrete të Iluminatit.

Sipas saj gjithçka nisi në vitin 2006 në New York, teksa pas një performance i ishte afruar një person i moshuar që i kishte thënë se ishte perfekte për t’u bërë e famshme në favor të disa kushteve.

“Ishte një shfaqje e bukur dhe mora shumë duartrokitje. Isha duke pirë cigare dhe mendoja se doja përsëri kokainë, ose më mirë, doja më shumë nga gjithçka, kur erdhi një burrë i moshuar me kostum, dhe më pyeti: ‘Mendoj se ti ke gjithçka që duhet. A e do ti këtë?’.

Unë e pyeta për çfarë e kishte fjalën. Ai buzëqeshi dhe tha: ‘Gjithçka, suksesin, famën, pushtetin, paratë. A dëshiron gjithçka?’ Unë fillimisht nuk e kuptoja por pasi u binda që ishte shumë i fuqishëm, u ula në gjunjë dhe e pyeta se kë duhet të adhuroj. E pashë në sy dhe i thashë se doja të kisha gjithçka, se do të bëja gjithçka për ta pasur”, ka treguar ajo.

Ajo më tej shton se është penduar për kontratën e saj duke thënë se kërkon të ndërgjegjësojë të tjerë të mos bien nën këtë tundim.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer