Të fundit:

Plas sherri mes çiftit në Obiliq, 64-vjeçari e akuzon gruan se “po shkon me kojshi”

Evidentimi ditor i rasteve të reja të dhunës në...

Pamje ekskluzive nga rrahja në mes të kryeshefit të ujësjellësit dhe komshiut të tij, e pësoi edhe gruaja e Krasniqit (VIDEO)

Kryeshefi i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Hasan Krasniqi,...
- Advertisement -

Të shtëna me armë në Drenas, plumbat godasin gomat e një kamioni që ishte në lëvizje

- Advertisement -

Gjuajtjet me armë zjarri janë bërë të shpeshta në vendin tonë, duke cenuar kështu sigurinë e qytetarëve të cilët ka rast kur mund t’u rrezikohet jeta si pasojë e plumbave qorr.

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar së fundi edhe në fshatin Korroticë e Epërme në Drenas, ku plumbat kanë goditur gomat e një kamioni i cili po lëvizte në drejtim të Fushë Kosovës.

Sinjali mëson se shoferi i kamionit ka deklaruar në Polici se ka dëgjuar krismat e armëve, mirëpo nuk e ka ditur se bëhet fjalë për të shtëna, duke bërë kështu që të vazhdojë rrugën e tij.

- Advertisement -

Mirëpo për atë se çfarë ka ndodhur, u njoftua pasi dërgoi gomat për riparim, e ku u vërejt se dëmet janë shkaktuar nga plumbat si dhe brenda njërës gomë është gjetur një predhë plumbi.

Momentalisht nuk dihen personat e dyshuar që kanë shkrepur armën, mirëpo janë marrë veprimet ligjore që të zbardhen rrethanat në të cilat ka ndodhur rasti.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Përdorim i armës’, teksa veprimet tjera ligjore do merren varësisht nga zhvillimi i hetimeve.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -