E martë, 25 Qershor, 2024

Të shtëna me armë zjarri, plumbi përfundon në ballkonin e një shtëpie

G

juajtjet me armë zjarri janë bërë të shpeshta në vendin tonë, duke cenuar kështu sigurinë e qytetarëve të cilët ka rast kur mund t’u rrezikohet jeta si pasojë e plumbave qorr, raporton Gazeta Sinjali.

Një predhë e plumbit ka përfunduar sot në ballkonin e një shtëpie në rrugën ‘Janina’ në Obiliq, por që nuk dihet se nga ka ardhur.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se kjo ngjarje ka shqetësuar tej mase banorët e shtëpisë, të cilët kanë njoftuar Policinë lidhur me rastin.

Bazuar në dëshminë e 31-vjeçarit që denoncoi rastin, derisa kishin qenë duke ndenjur me familjen, kanë dëgjuar një zhurmë dhe më pas kanë parë që plumbi ka goditur kornizën e dritares në ballkon.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore të cilët kanë gjetur dhe konfiskuar gëzhojën e cila dyshohet të jetë e armës që u përdor në rast, ndërsa momentalisht nuk ka persona të dyshuar.

Me urdhër të prokurorit të Shtetit, rasti është iniciuar ‘Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm’, teksa veprimet tjera ligjore do merren posa të kapen të dyshuarit.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer