E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Tërhiqet shorti i LK, sfida të “nxehta” në fazën e eliminimit direkt

Në Nyon të hënën është tërhiqur shorti për raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve.

Kjo gare e cila rikthehet në muajin shkurt, do të sjellë disa superduele.

16 skuadra të mbetura në garë tashmë kanë mësuar emrat e kundërshtarëve në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve.

Kampioni në fuqi i Evropës, Manchester City ishte me fat pasi që do të përballet me Copenhagen, në një sfidë në të cilën skuadra e Pep Guardiolës llogaritët favorit.

Napoli-Barcelona, është një nga duelet më të “nxehta” në rundin e ardhshëm në elitën e futbollit evropian.

Duel interesant parashikohet edhe në ballafaqimin Leipzig-Real Madrid, pa “harruar” edhe përballjen mes Interit dhe Atletico Madridit.

Çiftët e rrethit të 16-të në Ligën e Kampionëve:

Porto-Arsenal

Napoli-Barcelona

PSG-Real Sociedad

Inter-Atletico Madrid

PSV-Borussia Dortmund

Lazio-Bayern Munich

Copenhagne-Man City

Leipzig-Real Madrid

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer