Të fundit:

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e personit në foto, ja për çka dyshohet

Drejtoria rajonale e Policisë në Gjilan ka kërkuar ndihmë...

Hajnat vjedhin veturën në hotel “Kosova”, ofrohet shpërblim për gjetjen e të dyshuarve (VIDEO)

Përpos shtëpive private, banesave, bizneseve e institucioneve të ndryshme...
- Advertisement -

Vdes babai i dëshmorit nga Drenica!

- Advertisement -

Ka vdekur Murat Gjokaj nga Tersteniku i Drenasit njëhërit babai i dëshmorit të kombit Fadil Gjokaj, shkruan portali rajoni.org.

Lajmin për vdekjen e Muratit e ka dhënë për rajonin, bashkëluftetari e Fadilit përmes rrjetit social facebook.

Varrimi i të ndrjerit do të bëhet me 8.04 2023 në ora 14:00 në varrezat e laxhës Gjoka në Terstenik.

- Advertisement -

Postimi i plotë:

Ndrroi jetë njeriu që ja fali djalin lirisë së Kosovës – Adem Jasharit!
Sot në orët e paraditë së datës 7 prill ka ndrruar jetë Murat Ali Gjoka nga fshati Terstenik Babai i Heroit Fadil Gjoka. I frymëzuar në traditat kombëtare dhe nga tradita familjare ,ku familja kishte marr pjesë në luftën e Shaban Polluzhës, Murati do ta edukoj djalin e tij Fadilin në rrugën e lirisë. Çysh në vitin 1989 kur serbia suspendoi Autonomin e Kosovës ,kur filluan fillet e para të rezistencës dhe organizimit ushtarak Murati do t ja falë djalin e tij Adem Jasharit dhe Kosovës. Heroin e Kosovës Falil Gjoka. Të nderuar miç, shok, dashamirë ju njoftojmë që varrimi i të ndrjerit do të bëhet me 8.04 2023 në ora 14:00 në varrezat e laxhës Gjoka në Terstenik.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -