E shtunë, 20 Prill, 2024

Vdes një ndër ushtarët e parë të UÇK-së në Skenderaj

Ka vdekur Hetem Fazliu nga fshati Tushilë i Komunës se Skenderajt, shkruan portali rajoni.org.

Ai ishtë njëri nga të parët ushtarë të UÇK’ës në Skenderaj ndërsa pas luftës ai sherbeu si mësimdhënës në shkollën fillore në Tushilë dhe Turiqec.

Varrimi i të ndjërit do të bëhet nesër në ora 14:00 në Varrezat e fshatit Tushilë.

Njoftimi i plotë i familjës:

Te Allahut jemi dhe te ai do te kthehmi.

Baba Hetem na la, Lamtumire Baba jone shpirti yt i bardhe pushoft ne Xhenet

Miq dhe familjare ju njoftojm se Babai Hetem Milazim Fazliu vdiq sot me daten 01.03.2023

Varrimi do te behet   me daten 02.03.2023 ne ora 14:00 ne varrezat e fshatit Tushile

Hetem Milazim Fazliu u lind me daten 07.12.1949 ne Fshatin Tushile kreu shkollen fillore ne Turiqec si dhe fakultetin ne universitetin e prishtines Punoj arsimtar ne Shkollen Fillore Tushile dhe Turiqec deri ne penzionim gjithashtu ishte nder ushtaret e pare te UQK -se ku u kyq ne vitin 1997. Lamtumire Baba

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer