E martë, 25 Qershor, 2024

Punësohet në QKMF edhe vellau i drejtoreshës se administratës se përgjithshmë të Drenasit!!

Emrat e punësimeve familjarë si dukët është e gjatë, pas raportimit të punësimit të të afermit të Ramiz Lladrovcit, punësimin e tre familjarëve të asamblistës Blerina Gashi, si dukët pushteti nuk u ngop me kaq, këtë here listës u shtohet edhe drejtoresha e Administratës së Përgjithshme, Laureta Thaqi, transmeton portali rajoni.org.

Insajderi ka zbuluar se drejtoreshës se Administratës së Përgjithshme, Laureta Thaqi iu punësua vëllai.

Liridon Thaqi u punësua në pozitën asistent/stomatologu.

Drejtoresha në një prononcim për Insajderin ka mohuar ndikimin e saj në përzgjedhjen e vëllait të saj për këtë pozitë.

“Lidhur me pretendimet  e ngritura, ju njoftoj se komisioni ka qenë profesional, i pavarur, dhe unë nuk kam ushtruar asnjë lloj ndikimi, dhe as nuk kam qenë e përfshirë në asnjë hallk të vendosjes“, thuhet në përgjigjen e dhënë.

LEXO EDHE:

“Masakra” në QKMF; Asamblistja e PDK’se pranon punësimin e tre familjarëve të saj nga pushteti i Ramiz Lladrovcit!

Ky është familjari i motrës se Ramiz Lladrovcit qe u punësua në QKMF të Drenasit

Dështimi i qeverisjes Lladrovci, për 3 muaj i shpenzuan vetëm 2% të buxhetit për investime kapitale

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer