E diel, 21 Korrik, 2024

Zbulohen medaljet që do të ndahen në “Paris 2024”

Tashmë janë zbuluar medaljet që do të ndahen në Lojërat Olimpike “Paris 2024”.

Ngjarja më e madhe sportive, Lojërat Olimpike, verën që vjen mbahen në Paris, pjesë e së cilës do të jenë edhe sportistët e Kosovës.

Padyshim se xhudistët e Kosovës, sikurse edhe në Olimpiadën e kaluar, edhe në “Paris 2024” pritet të shkëlqejnë dhe të përfaqësojnë vendin tonë në mënyrën më të mirë të mundshme.

Medaljet që do të ndahen në Lojërat Olimpike “Paris 2024”, kanë nga një copë hekuri gjashtëkëndore të marrë nga monumenti ikonik, Kulla e Ajfellit.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer