E enjte, 30 Maj, 2024

“Njeriu i Ramiz Lladrovcit” – kompania BM Group fiton tender afër 20 milion euro në Qeverinë Kurti

Dikur sa ishte në opozitë një nga qëndrat e VV’së në Kosovë e akuzontë kompaninë BM Group se ishte e njëriut të afërt me Ramiz Lladrovci dhe e njëjta po i fitonte tenderët sidomos në qytetin e Drenasit e në rajonin e 02.

Por tani vetë qeveria Kurti ka vendosur që njërin nga tenderët më të mdhenjë të ia jap kompanisë BM Group, që është në pronësi të Bedri Gllareves, shkruan portali rajoni.org.

Para pak minutash kjo kompani është shpallur fitues e tenderit “Vazhdimi i ndërtimit – Qendra e mjekësisë emergjente në QKUK “

Vlera e kësaj kontatë është 19,943,163.85€ milionë euro. Punimet pritet të fillojnë pas nënshkrimit të kontratës.

Kontratat e kompanisë fituese të tenderit tashmë është bërë publike. Në garë kanë qenë gjithsejtë 8 oferta.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer