Rajoni

2017 POSTS0 COMMENTS
http://www.rajoni.org

Vjollca Haxhiu po shkëlqen me këtë veshje kaq unike tradicionale

Vjollca Haxhiu është një nga emrat më të ëmbël të skenës muzikore shqiptare. Ajo ka ditë si të mbajë përherë publikun të kapur pas vetes...

Kallashi gjoksin jashtë, por ushtare e UÇK-së

Vallëtarja joshëse, Donjeta Kosumi, e njohur për të gjithë si Kallashi, në festën e 28 nëntorit ka uruar në mënyrën e saj. E, cila është...

Hardhucat me madhësinë e një qeni po “pushtojnë” jugun amerikan

Hardhuca me madhësinë e një qeni janë duke u përhapur me shpejtësi në shtetet jugore amerikane, thotë “National Geographic”. Tegu bardhezi, siç njihet hardhuca...

Podujeva dhe Mitrovica e veriut votojnë për kryetarin e komunës

Qytetarët e komunës së veriut të Mitrovicës dhe Podujevës, nën masat anit-covid, sot do të kenë të drejt të zgjedhin kryetarin e tyre, i...

Moti sot me riga shiu të shoqëruara me fjolla bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se dita e diele do të karakterizohet me mot kryesisht të vranët. Sipas institutit, vranësirat gjatë orëve të vona...

Momenti epik, kur macja takon foshnjën për herë të parë

Të gjithë prindërit që kanë kafshë shtëpiake do të identifikohen plotësisht me videon. Kotelja në videon që vijon po takohet për herë të parë me...

Edhe në Skenderaj po zbatohet “ora policore” (FOTO)

Që nga dita e djeshme edhe komuna e Skenderajt i’u është nënshtruar masave të reja rreth lirisë së lëvizjes nga Qeveria e Kosovës. Njësoj si...

Mblidhet nëndega e PDK-së në Drenas – nuk respektohen masat anti-pandemi (FOTO)

Sonte është mbledhur nëndega e Partisë Demokratike të Kosovës në Arllat. Kështu ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci. Në llogarinë e...

Osmani ndanë “Urdhrin e Lirisë” për Rifat Jasharin

Rifat Jasharit i është ndarë Urdhri i Lirisë nga U.D e Presidentit, Vjosa Osmani. Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi një...

Sylejman Selimi deklarohet për herë të parë për Specialen, ja çfarë thotë

Ish-komandanti i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi, ka thyer heshtjen lidhur me çështjen e Gjykatës Speciale. “Pas 23 vitesh, të përballesh me...

TOP AUTHORS

860 POSTS0 COMMENTS
2017 POSTS0 COMMENTS
110 POSTS0 COMMENTS

Most Read