E mërkurë, 17 Korrik, 2024

E dërgoi në motel, pastaj e dhunoi seksualisht e fizikisht viktimën me ngecje mendore- Arrestohet burri

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka njoftuar se është ndaluar për 48 orë një person, nën dyshimet se ka kryer veprën penale “dhunim”.

Sipas këtij institucioni, egzistojnë dyshimet se i njëjti e kishte marrë me veturë viktimë dhe dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me të në një motel e po ashtu ndaj të njëjtës ka ushtruar dhunë fizike.

“Viktima dyshohet se ka ngecje në zhvillim mendor dhe e njëjta nga familjarët e saj ditë më parë është raportuar e zhdukur. Nga hetuesit rajonal të Policisë, viktima është dërguar fillimisht në Urgjencën e Kaçanikut ku i është dhënë ndihma mjekësore dhe më pas e njëjta është dërguar për ekzaminim gjinekologjik në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë”, thuhet në njoftimin e prokurorisë.

Prokuroria bëri të ditur se ndaj të dyshuarit, brenda afatit ligjor do të parashtrojë kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer