Të fundit:

Edukimi medial nevojë e domosdoshme në shkolla

Në kohën kur shoqëria jonë bëhet gjithnjë e më...

E dhimbshme: Humb jetën në QKUK gruaja që u rrëzua aksidentalisht para 1 jave në një lokal

Pas disa ditësh trajtim në Qendrën Klinike Universitare të...

Në QKMF të Drenasit u punësua edhe motra e zyrtarës se kabinetit të Ramiz Lladrovcit!

Si të i punësojmë familjarët? Këtë pyetje si duket...
- Advertisement -

E dhimbshme: Ndërron jetë profesoresha Ylfete Rama Pllana

- Advertisement -

Si pësojë e komplikimeve pas një operimi në QKUK, ka humbur jetën profesoresha dhe instrumentarja vushtrriase Ylfete Rama Pllana.

E ndjera ushtronte profesionin si profesoreshë në kolegjin Rezonanca në Prishtinë, si dhe punonte në spitalin e Vushtrrisë si instrumentare.

Kolegji Rezonanca përmes një postimi në facebook ka shprehur ngushëllime familjes Rama-Pllana, po ashtu edhe Shoqata e Instrumentarëve të Kosovës dhe e ka vlerësuar lart personalitetin e të ndjerës.

- Advertisement -

Sa vështirë të shkruajmë për humbjen tënde, ike në moshën më të mirë kur për ty kishin më së shumti nevojë familja, shoqëria dhe mbarë komuniteti. Një profesioniste dhe një mësimdhënëse e shkëlqyer, një kolege dhe shoqe e pazëvendësueshme nuk mund të të kujtojmë ndryshe! U prefsh në paqe! Ngushllime familjes dhe shoqërisë”, thuhet në telegramin e ngushëllimit.

Varrimi bëhet sot me namazin e drekës në varrezat në Begaj të Vushtrrisë.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -