Të fundit:

Plas sherri mes çiftit në Obiliq, 64-vjeçari e akuzon gruan se “po shkon me kojshi”

Evidentimi ditor i rasteve të reja të dhunës në...

Pamje ekskluzive nga rrahja në mes të kryeshefit të ujësjellësit dhe komshiut të tij, e pësoi edhe gruaja e Krasniqit (VIDEO)

Kryeshefi i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Hasan Krasniqi,...
- Advertisement -

E dhimbshme: Një grua tenton t’i japë fund jetës së saj, dërgohet me urgjencë në spital

- Advertisement -

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Prizren, ku dyshohet se një grua ka tentuar që t’i japë fund jetës së saj, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës kanë bërë me dije se 27-vjeçarja është dërguar me autoambulancë për ndihmë mjekësore, pasi dyshohej se kishte konsumuar mbidozë të ilaçeve për qetësim.

Pas intervenimit të stafit mjekësor, gjendja shëndetësore e viktimës është stabilizuar dhe ajo tashmë ndodhet jashtë rrezikut për jetë.
Lidhur me rastin është njoftuar edhe Policia e Kosovës të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes për të kryer ekzaminimet që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit.

- Advertisement -

Sinjali mëson se sipas informacioneve të para, dyshohet se motivi që shtyu gruan të bëjë këtë veprim është për shkak se si pasojë e gjendjes së saj shëndetësore, ajo nuk ka qenë në gjendje që të kujdeset për fëmijët e saj.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Vetëvrasje në tentativë’.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -