E mërkurë, 17 Korrik, 2024

Hamza kujton Artim Jasharin: Ishte vetëm 23 vjeç, kur hoqi dorë nga ëndrrat e tija, për ta jetësuar ëndrrën e popullit të Kosovës, lirinë dhe pavarësinë

Në 26 vjetorin e vdekjes së heroit Artim Jashari, ai u përkujtua nga të parët e qytetit, familjarë e qytetarë.

Kryetari i Mitrovicës, Bedri Hamza ka shkruar disa fjalë për historinë e Artim Jasharit, në përkujtim të tij.

Postimi:

Si një i ri me plot ambicie, duke studiuar në dy fakultete paralelisht, Artim Jashari nuk u mendua dy herë, për t’u rreshtuar krah UÇK-së.

Ai ishte vetëm 23 vjeç, kur hoqi dorë nga ëndrrat e tija, për ta jetësuar ëndrrën e popullit të Kosovës, lirinë dhe pavarësinë.
Në natën e 5 Majit, 26 vite më parë, Artimi që sapo ishte bërë baba i Endritit, u nis ta çonte para misionin, duke rënë në altarin e lirisë, që sot djali i tij dhe gjithë fëmijët, ta gëzojnë shtetin e tyre.
Lavdi!

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer