E mërkurë, 17 Korrik, 2024

Interesim i lartë nga Barcelona, Joshua Kimmich thyen heshtjen

Joshua Kimmich i Bayern Munich ka adresuar zërat që e lidhin atë me një transferim të mundshëm te Barcelona, duke theksuar se për momentin ai nuk është duke u marrë me spekulime.

“Tani për tani, nuk po mendoj për këtë. Siç kam thënë më parë, prioriteti im fillimisht është të bisedoj me Bayernin”, ka deklaruar mesfushori.

Më tej, ylli gjerman nuk ka mohuar admirimin ndaj dy klubeve spanjolle të futbollit, duke shprehur respektin e tij për Barcelona dhe Real Madrid si klube me një trashëgimi sportive impresive. Komentet e tij vijnë para ndeshjes së Bayern kundër Real Madrid në gjysmëfinale të Champions League, e cila mund të ketë ndikuar në përmendjen e këtyre klubeve nga Kimmich.

“Por sigurisht, Barcelona dhe Real Madridi janë klube të mrekullueshme me një histori të mahnitshme”, shtoi superylli gjerman.

Situata kontraktuale e Kimmich me Bayern Munich, i cili ka kontratë deri në vitin 2025, ngjall vëmendjen e klubeve si Barcelona, e cila besohet të jetë shumë e interesuar për lojtarin. Raportohet se Bayerni është i hapur për një shitje në verë, nëse Kimmich nuk nënshkruan një zgjatje të kontratës për të parandaluar largimin e tij pa kompensim pas përfundimit të kontratës së tij.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer