E enjte, 13 Qershor, 2024

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti viziton Skënderajn pas vërshimeve

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti me bashkëpunëtorë ka vizituar sot Skënderajn pas gjendjes kaotike të vërshimeve, raporton portali Rajoni.org.

Atë e ka pritur edhe udhëheqësi i Degës së LDK-së në Skënderaj, Isa Fejzullahu.

Hoti nga Skënderaj është shprehur i lumtur që nuk pati dëme në njerëz. Ai ka bërë thirrje edhe që të ndihmohen familjet e prekura, me ngritjen e ndonjë fondi emergjent apo me ndihma të ndryshme financiare.

Postimi i tij i plotë:

“Sot, me bashkëpunëtorë vizituam disa familje dhe biznese në Skënderaj që u dëmtuan nga vërshimet e fundit. Për fat të mirë nuk kishte dëme në njerëz, por ka qindra shtëpi që janë të pa banueshme.
Duhet ndihmë urgjente për këto familje për të riparuar dëmet në shtëpitë e tyre.
Pres që niveli qendror të ndajë sa më parë një fond emergjent, ku secilës familje i ndihmohet me një shumë fikse për blerjen e pajisjeve elementare shtëpiake dhe për meremetinet e nevojshme, në mënyrë që të kthehen sa më parë në shtëpitë e tyre. Në ndërkohë mund të bëhet vlerësimi i dëmëve, si në shtëpi ashtu edhe në biznese.
Ndihma duhet urgjent.”

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer