Të fundit:

Plas sherri mes çiftit në Obiliq, 64-vjeçari e akuzon gruan se “po shkon me kojshi”

Evidentimi ditor i rasteve të reja të dhunës në...

Pamje ekskluzive nga rrahja në mes të kryeshefit të ujësjellësit dhe komshiut të tij, e pësoi edhe gruaja e Krasniqit (VIDEO)

Kryeshefi i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Hasan Krasniqi,...
- Advertisement -

Këta janë dy personat që u plagosën me armë zjarri në Prishtinë

- Advertisement -

Mbrëmjen e sotme pati të shtëna me armë zjarri në rrugën “Qamil Hoxha” në Prishtinë, ku për pasojë mbetën të plagosur dy persona, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Sinjalit nga Prokuroria bëjnë të ditur se të plagosurit janë Olsi Podvorica edhe Darsel Morina.

Sipas informacioneve, Podvorica dhe Morina aktulisht janë duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

- Advertisement -

Ndryshe, rastin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Bazuar në informacionet e para raportohet për dy persona të lënduar, njëri nga ta dyshohet të ketë marrë lëndime nga arma e zjarrit. Personat e lënduar janë dërguar për trajtim mjekësor”, tha Ahmeti.

Ndërsa, shton se hetuesit policor në koordinim me prokurorinë, po ndërmarrin veprimet hetimore për ndriçimin e plotë të rastit dhe janë në kërkim të personave të dyshuar të cilët tashmë janë identifikuar nga ana e Policisë.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -