E martë, 25 Qershor, 2024

Kreu pagesa me kartelën e vjedhur, ky është personi i arrestuar

Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi që kishte keqpërdorur kartelën bankare të një femre.

Pas publikimit të fotografisë nga Policia e Kosovës, njësitet përkatëse kanë arritur ta lokalizojnë dhe ta arrestojnë të dyshuarin.

Sinjali raporton se i dyshuari Bekim Krasniqi, i cili është arrestuar të mërkurën pasdite. I dyshuari e ka shfrytëzuar mundësinë e kryerjes së pagesave pasi kartela ka qenë me rreze dhe nuk ka pasur nevojë që të shtypet PIN-i i kartelës.

Ky është njoftimi i plotë:

Prishtinë 08.08.2023 – 11:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti ka keqpërdorur kartelën bankare të viktimës femër kosovare. I dyshuari me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt hetimore.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer