E mërkurë, 17 Korrik, 2024

Kryshefi Osmani ia jep lajmin e mirë BIK’ut: Xhamia e madhe së shpejti kyçet në rrjetin e ngrohjes

Kryeshefi Ekzekutiv i NP “Termokos”, z.Fisnik Osmani së bashku me Sekretarin e Bashkësisë Islame të Kosovës z. Ahmet Sadriu, kanë vizituar sot vendpunimin, ku po ndërtohet xhamia e madhe në Prishtinë, shkruan portali rajoni.org.

Ai ka thënë së termokosi, së shpejti do të fillojë punimet për të krijuar kushtet e nevojshme për kycjen e xhamisë në rrjetin e ngrohjes qëndrore.

Postimi i plotë:

🕌 Xhamia e madhe, do të jetë edhe e ngrohtë!

🤝 Së bashku me Sekretarin e Bashkësisë Islame të Kosovës z. Ahmet Sadriu dhe bashkëpunëtor, ishim në vendpunishten ku po ndërtohet xhamia e madhe në Prishtinë! Takuam ekipet e inxhinierëve për të diskutuar detajet rreth kërkesës termike të objektit!

🚜Termokos, së shpejti do të fillojë punimet për të krijuar kushtet e nevojshme për kycjen e xhamisë në rrjetin e ngrohjes qëndrore!

💚 Termokos, po i jep kuptim Prishtinës së gjelbër!

Termokos Kryeqyteti Prishtina Perparim Rama Alban Zogaj Bashkësia Islame e Kosovës

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer