Të fundit:

Edukimi medial nevojë e domosdoshme në shkolla

Në kohën kur shoqëria jonë bëhet gjithnjë e më...

E dhimbshme: Humb jetën në QKUK gruaja që u rrëzua aksidentalisht para 1 jave në një lokal

Pas disa ditësh trajtim në Qendrën Klinike Universitare të...

Në QKMF të Drenasit u punësua edhe motra e zyrtarës se kabinetit të Ramiz Lladrovcit!

Si të i punësojmë familjarët? Këtë pyetje si duket...
- Advertisement -

Ky është personi që dyshohet se theri me thikë një nxënës në Drenas

- Advertisement -

Policia e Kosovës ka konfirmuar se në afërsi të shkollës së mesme “Fehmi Lladrovci” në fshatin Poklek të komunës së Drenasit ka ndodhur një rrahje mes nxënëseve. Aty ka mbetur i lënduar një person si pasojë e plageve të marra nga therja me thikë.

Dy të dyshuarit të moshës 16 vjeçare janë arrestuar, ndërsa i dyshuari i tretë është ende nën arrati.

Gazeta Insajderi ka mësuar se një ndër të dyshuarit për rastin e cilësuar nga policia si “vrasje në tetantivë” është Labinot Qelaj.

- Advertisement -

Viktimave u është ofruar trajtimi i nevojshëm mjekësor.

Gazeta Insajderi ka siguruar fotografi nga vendi ngjarjes ku kanë mbetur ende njolla gjaku.

Rasti ka ndodhur rreth orës 08:00 dhe është cilësuar ‘vrasje në tentativë’.

“Ndërkohë që janë kryer veprimet hetimore të kësaj faze në drejtim të veprave penale” Vrasje në tentativë” si dhe” Mbajtje në pronësi kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës””, thuhet në njoftimin e policisë

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -