E mërkurë, 17 Korrik, 2024

Lajmi i fundit: Shpëtim Zhegrova jep dorëheqje nga pozita e nënkryetarit të Vushtrrisë

Nënkryetari i deritanishëm i Komunës së Vushtrrisë, Shpëtim Zhegrova, ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij.

Zhegrova që është njëri nga figurat më të njohura dhe më së shumti përkrahje në qytetin antik nuk do ta ushtrojë pozitën e nënkryetarit, por ai do mbetet pjesë e strukturave të PDK-së.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryetari Ferid idrizi i cili ka njoftuar se nënkryetare të Komunës së Vushtrrisë ka emëruar, Hava Rruka-Mlinaku.

Poshtimi i plotë

Të nderuar qytetarë të Vushtrrisë,
Ju njoftoj se sot, me kërkesë të tij kam liruar nga pozita e nënkryetarit, z.Shpëtim Zhegrova, të cilin e falënderoj për bashkëpunimin dhe korrektësinë e treguar në detyrë përgjatë këtyre viteve si nënkryetar i Komunës së Vushtrrisë.
Ndërsa, nënkryetare të Komunës së Vushtrrisë, nga sot kam emëruar, znj.Hava Rruka-Mlinaku, që deri tani ka ushtuar detyrën e drejtoreshës së Administratës.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer