E enjte, 13 Qershor, 2024

Lirohet i dyshuari që e goditi me ekskavator punëtorin që vdiq në Skenderaj, Gjykata e lë në arrest shtëpiak

Të hënën është mbajtur seanca dëgjimore ndaj të dyshuarit që u arrestua pas rastit tragjik te gurthyesi ‘Erti SH.P.K’ në Qirez të Skenderajt, ku humbi jetën 65-vjeçari Vesel Zejnullahu, i cili u godit nga ekskavatori. Punëtori i dyshuar u arrestua po atë ditë dhe u dërgua në mbajtje, raporton Gazeta Sinjali.

Ndaj tij, Prokuroria ka ushtruar kërkesën për masën e sigurisë dhe si rezultat, Gjykata ka vendosur që të dyshuarit Besmir Bucolli t’ia caktojë masën e arrestit shtëpiak në kohëzgjatje prej një muaji.

Bucolli dyshohet se teksa po drejtonte ekskavatorin, e ka goditur nga pakujdesia tashmë të ndjerin, Vesel Zejnullahun, duke i shkaktuar lëndime që rezultuan të jenë fatale për të.

Trupi i pajetë i viktimës fillimisht është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion, ndërsa të dielën i është dhënë lamtumira e fundit.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer