Të fundit:

Plas sherri mes çiftit në Obiliq, 64-vjeçari e akuzon gruan se “po shkon me kojshi”

Evidentimi ditor i rasteve të reja të dhunës në...

Pamje ekskluzive nga rrahja në mes të kryeshefit të ujësjellësit dhe komshiut të tij, e pësoi edhe gruaja e Krasniqit (VIDEO)

Kryeshefi i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Hasan Krasniqi,...
- Advertisement -

Njihuni me veterinarin nga Skënderaj, i cili mburret me profesionin e tij

- Advertisement -

“E vetmja menyr për te bër diqka te madhe është ta doni atë qe boni”, kështu ka shkruar veterinari Përparim Seferi nga Turiqeci i Skënderajt në profilin e tij në “facebook” përderisa ishte fotografuar gjatë punës së tij të përditshme si veterinar.

Kur kësaj i shtohet profesionalizmi dhe përkushtimi maksimal e korrektësia ndaj fermerëve atëherë as rezultati nuk mungon.

Nuk mungojnë as komplimentet e fermerëve për të cilët Përparimi është i gatshëm t’ju dalë në ndihmë në çdo kohë, shkruan portali Rajoni.org. Ky djalosh që vjen nga një familje me “cung” patriotik për dallim nga vëllezërit e tij me profesione si: stomatologë e infermierë, ai ka zgjedhur profesionin e veterinarit sepse siç thotë ai humanizëm është t’ju ndihmosh edhe kafshëve./rajoni.org/

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -