E mërkurë, 17 Prill, 2024

Pamje (+18) | Kështu ndodhi aksidenti që la te vdekur 3 persona ne Prizren

aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:45 në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, ku si pasojë e goditjes nga një veturë kanë vdekur tre këmbësor dhe tre të tjerë janë lënduar, shkruan Insajderi.

Rastin e ka konfirmuar sot Policia e Kosovës., të cilët thanë se shoferi i veturës e kishte humbur kontrollin gjatë ngasjes, ku më pas goditi për vdekje tre të rinjtë.

“Gjatë ngasjes në autostradë i dyshuari kosovar dyshohet se ka humbur kontrollin mbi veturën dhe për pasojë ka goditur tre persona meshkuj kosovar-këmbësorë“, tha policia.

Ndërsa, tre të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor. Kurse, personi i dyshuar është dërguar në mbajtje.

Trupat e pajetë pasi është konstatuar vdekja e tyre nga ekipi mjekësor, janë dërguar në IML për obduksion.

“Hetimet lidhur me këtë aksident janë duke u kryer nga njësitet relevante policore”, njofton policia.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer