Të fundit:

Plas sherri mes çiftit në Obiliq, 64-vjeçari e akuzon gruan se “po shkon me kojshi”

Evidentimi ditor i rasteve të reja të dhunës në...

Pamje ekskluzive nga rrahja në mes të kryeshefit të ujësjellësit dhe komshiut të tij, e pësoi edhe gruaja e Krasniqit (VIDEO)

Kryeshefi i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Hasan Krasniqi,...
- Advertisement -

Pensionohet njëri ndër mjeket me të respektuar të Komunës së Skenderajt

- Advertisement -

 

Sot është pensionuar njëri ndër mjekët më të mirë të Komunës së Skenderajt, specialisti i mjekësisë familjare Istref Bajraktari, shkruan portali rajoni.org.

Gjatë punës së tij gati dyzet vjeçare Dr.Bajraktari mbahet mend për një përkushtim maksimal në punë dhe një profesionalizëm të lartë, të përcjellur me respektim maksimal të pacientëve.

- Advertisement -

Ai i përket gjeneratës së artë të mjekëve të Drenicës të cilët mbi supet e tij barte përgjegjësin për të mbrojtur shëndetin e kësaj ane, si në kohën e okupimit serb ashtu dhe gjatë luftës.

Ata që njohin doktor Istrefin, e dinë që aj është një humanist i madh dhe shumë herë e kemi takuar këmbë nëpër viset e ndryshme duke shkuar në përkujdesje te pacientëve të tij.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -