E martë, 25 Qershor, 2024

Policia e Kosovës dënon milionerin e “paprekshëm” të Skenderajt me 500 euro, kjo është arsyeja

Policia e Komunikacionit Rrugor në Ferizaj ka ndaluar shoferin 38-vjeçar me inicialet A.Ç., i cili bëhet e ditur se ka drejtuar veturën nën masën mbrojtëse.

Bëhet e ditur se ndaj tij policia ka shqiptuar një gjobë kundërvajtëse prej 500 euro, 5 pikë negative, vazhdim i masës mbrojtëse edhe për 6 muaj, si dhe i janë konfiskuar përkohësisht automjetet.

Rajoni nga burimet e veta ka mësuar, së shoferi i dënuari është Astrit Çitaku, pronar i kompanisë “Andrra Residenc”, firme e cila njihet në qytetin e Skenderajt për ndërtimet pa leje dhe dëmet e shkaktuara në pronar publike dhe private.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer