E diel, 21 Korrik, 2024

Rrahja e pesë të rinjve Zbulohet identiteti i tyre, përfundojnë në ndalim policor

Gazeta Sinjali raportoi mbrëmë për një përleshje fizike që ka ndodhur të dielën në rrugën “Basri Canolli” në Prishtinë, ku kanë qenë të përfshirë pesë persona, që u kapën mes vete për motive ende të panjohura. Të dyshuarit përfunduan në QKUK si pasojë e lëndimeve, ndërsa më pas u arrestuan, teksa janë sekuestruar edhe armë e dhjetëra fishekë.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije për Sinjalin se pesë personat e dyshuar për këtë rast janë:

Milaim Berisha,

Leutrim Berisha,

Florian Berisha,

Florim Berisha dhe

A.B. (i mitur).

Të njëjtit janë dërguar në spital për të marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor dhe më pas janë shoqëruar në stacion policor. Ndaj tyre, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar masën e ndalimit policor dhe inicimin e rastit për veprën pjesëmarrje në rrahje.

Njëri nga personat e dyshuar, ngarkohet edhe me veprën Mbajtje në pronësi, kontroll apo posedim i paautorizuar i armëve, pasi në shtëpinë e tij janë gjetur dhe sekuestruar:

– një pushkë gjuetie armë

-një pistoletë

-dy karikatorë

– 63 fishekë etj.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer