E mërkurë, 17 Prill, 2024

“Trus; kujdes me fjalorin, hera e parë e fundit…”: Përplasja e ashpër mes Pandurit e Mehmetajt, ngriten zërat

Ermal Panduri, moderator i “Debat Plusit” dhe Lirim Mehmetaj, analist në këtë emision, janë përplasur ashpër në emisionin e fundit, ku diskutohej Maqedonia e Veriut.

Gjithë përplasja nisi pas një pyetje të Pandurit në drejtim të Zijadin Selës, njërit prej udhëheqësve të Aleancës për Shqiptarët, parti në Maqedoni të Veriut.

“A e keni tradhtuar ju Albinin?” – ishte pyetja e Pandurit.

“Mos bon pyetje palidhje bre” – ishte ndërhyrja e Mehmetajt.

“Të lutem, mos bën cilësime të pyetje mua…qekaq”– ishte përgjigja e Pandurit, duke shtuar se “kush je ti me m’gjyku”.

“Trus” – i thotë Panduri Mehmetajt, i cili nervozohet pas kësaj fjale.

“Qysh the? Kujdes me fjalorin, hera e parë dhe e fundit që përdor asi lloj fjalësh për mua.” – tha Mehmetaj, ndër të tjera.

“Në studion time jo” – ia ktheu Panduri, ndërsa Mehmetaj theksoi se “s’çan trapin ku jam në studio”, e cila përplasje fillon nga minuta 1 orë e 25 minuta.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer