E martë, 25 Qershor, 2024

Vizita e Kurtit në Skënderaj/ Krerët e shikojnë tavanin mos e kanë prishur vërshimet

Më në fund Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti vizitoi njërin nga vendet më të prekura nga vërshimet, Skënderajn, raporton portali rajoni.org.

Ai me këtë rast takoi kreun e Komunës së Skënderajt, Fadil Nurën, ku edhe bashkë me të vazhduan për t’i parë së afërmi lokalitetet që janë në gjendje më të ndjeshme në këtë aspekt.

Kështu gatë vizitës në një sallë, dy krerët  e institucioneve përcjellin tavanin mos është dëmtuar nga vërshimet.

Siç dihet vërshimet shkojnë e prekin “për toke”, dhe gjendja nuk ishte edhe aq kaotike sa të mbulohet edhe kulmi i një ndërtese aq të lartë sa ishte objekti në fjalë./rajoni.org/

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer