E mërkurë, 24 Korrik, 2024

Xhaka i futet seriozisht politikës, zhvillon takim me strukturat e PDK-së në Skenderaj

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, në Zvicër, Ragip Xhaka kohëve të fundit ka qenë jashtëzakonisht aktiv në takime jo vetëm me strukturat e PDK-së në këtë shtet, por edhe me vizita degëve të këtij subjekti në Kosovë.

Së fundi, ai ka vizituar kryetarin e PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku. Poashtu ditë më parë ka vizituar edhe strukturat e PDK-së në Suharekë dhe degë tjera.

Vet, Xhaka në disa intervista për media ka shprehur gatishmërinë për të kandiduar për deputet të Kuvendit të Kosovës.

 

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer