E enjte, 30 Maj, 2024

Zbulohet identiteti/ Ky është i moshuari nga Skenderaj që sulmoi me shufër metalike një person

Sinjali të martën raportoi për një incident që ka ndodhur në rrugën ‘Ilaz Kodra’ në Skenderaj, ku një i moshuar është arrestuar për shkak se dyshohet që sulmoi fizikisht një 51-vjeçar. I dyshuari me urdhër të prokurorit ishte dërguar në mbajtje.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se bëhet fjalë për Sh. Zenelin, 65-vjeçar.

 

Zbulohet identiteti/ Ky është i moshuari nga Skenderaj që sulmoi me shufër metalike një person

Brenda afatit ligjor, Prokuroria ka parashtruar kërkesë për caktimin e masës së sigurisë ndaj Zenelit dhe i njëjti ka dalë para gjyqtarit të procedurës paraprake.

Burimet e Sinjalit brenda Gjykatës kanë bërë me dije se të dyshuarit i është caktuar masa e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh.

Por si kishte ndodhur ngjarja?

Sipas deklaratës së viktimës dhënë organeve të hetuesisë, gjithçka ka ndodhur pas një konflikti verbal të momentit.

Bazuar në dëshminë e tij, i dyshuari e ka goditur me një shufër metalike dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Si rezultat i denoncimit, njësitë policore kanë nisur kërkimet për të dyshuarin, i cili është gjetur dhe arrestuar në një lagje të Skenderajt.

 

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit policor dhe i njëjti të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Lëndim i lehtë trupor’.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

 

 

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer