E diel, 21 Korrik, 2024

Në QKMF të Drenasit u punësua edhe motra e zyrtarës se kabinetit të Ramiz Lladrovcit!

Si të i punësojmë familjarët? Këtë pyetje si duket do të dintë të pergjigjej me se miri Ramiz Lladrovci dhe vartësit e tij, transmeton portali rajoni.org.

Pas raportimi të punësimit të të afermit të Ramiz Lladrovcit, punësimin e tre familjarëve të asamblistës Blerina Gashi, punësimin e vëllaut të drejtorësh Laureta Thaçi; si duket në listen e rehatimit të familjarëve – nuk la pa u përfshi edhe Rrezarta Prokshi.

Pra një emër tjetër që u punësua është edhe Manushaqe Prokshi.

Insajderi ka kuptuar ajo është motra e zyrtares se Kabinetit të Kryetarit, Rrrezarta Prokshi.

Zyrtarja e Komunës tha se nuk ka pasur ndikim që motra e saj ta fitoi këtë pozitë.

“Motra ime ka qenë e vetmja kandidate për pozitën në të cilën ka konkurruar. Kësisoj nuk ka pasur ndikim nga unë as nga askush tjetër. Për njoftim edhe unë isha kandidate për pozitën e infermieres në konkursin në fjalë por që nuk kam arritur të fitojë këtë vend të punës“, tha ajo për Insajderin.

LEXO EDHE:

Punësohet në QKMF edhe vellau i drejtoreshës se administratës se përgjithshmë të Drenasit!!

– Advertisement –

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer