Të fundit:

Edukimi medial nevojë e domosdoshme në shkolla

Në kohën kur shoqëria jonë bëhet gjithnjë e më...

E dhimbshme: Humb jetën në QKUK gruaja që u rrëzua aksidentalisht para 1 jave në një lokal

Pas disa ditësh trajtim në Qendrën Klinike Universitare të...

Në QKMF të Drenasit u punësua edhe motra e zyrtarës se kabinetit të Ramiz Lladrovcit!

Si të i punësojmë familjarët? Këtë pyetje si duket...
- Advertisement -

Nëna e nxënëses rrah mësuesen në prani të fëmijëve

- Advertisement -

Kamerat e sigurisë kapën secilin detaj të incident.

Por për gazetarët, pamjet s’janë të qasshme njëlloj sikur rrëfimi i zyrtarëve të shkollës për rrahjen që ndodhi javën e kaluar.

As mësuesja me inicialet M.B. që u përfshi në përleshjen fizike, të premten s’ishte në punë.

- Advertisement -

Por një prind tjetër, fëmija i së cilës pa gjithçka nga afër, tregon si rrodhi ngjarja në fjalë.

Nxënësit e klasës së dytë u shqetësuan mjaftë me ato pamje që i panë për së afërmi.

Edhe prindërit e tjerë shprehen se gjeste të tilla në objektet edukativo-arsimore, duhet të mënjanohen tërësisht.

Nga Drejtoria për Arsim në Komunën e Prishtinës thanë se prindi në fjalë ka probleme shëndetësore dhe rasti është duke u trajtuar së bashku me Policinë, Prokurorinë dhe Qendrën për Punë Sociale.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -