Të fundit:

Fadil Nura pa pikën e mëshirës i nxjerr pensionistet në ‘sokak’ [FOTO]

Pensionistet e komunes së Skenderajt, sot nuk kanë mundur...

Punësohet në QKMF edhe vellau i drejtoreshës se administratës se përgjithshmë të Drenasit!!

Emrat e punësimeve familjarë si dukët është e gjatë,...
- Advertisement -

“Pa të vra nuk e la”/ Konflikt mes kushërinjve, i dyshuari kërcënon me jetë 38-vjeçarin

- Advertisement -

Mosmarrëveshjet e ndryshme mes familjarëve shpesh herë përcillen edhe me të shara, ofendime e kërcënime ndaj njëri-tjetrit. Në raste të veçanta kur situata eskalon plotësisht, kërkohet edhe intervenimi i Policisë së Kosovës për të zgjidhur telashet, raporton Gazeta Sinjali.

Një rast i tillë ka ndodhur së fundi në fshatin Zllakuqan të Klinës, ku në një ngatërresë janë përfshirë dy kushërinj.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se situata mes tyre ka eskaluar, me ç’rast i dyshuari ka kërcënuar 38-vjeçarin me jetë, duke i thënë se s’do e lë pa e vrarë.

- Advertisement -

Përballë kësaj situate, viktima ka denoncuar rastin në Polici, ku ka rrëfyer në detaje se çfarë ka ndodhur.

Si rezultat i denoncimit, njësitë policore kanë arrestuar 45-vjeçarin, i cili është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit policor dhe i njëjti do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Kanosje’.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -