Të fundit:

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e personit në foto, ja për çka dyshohet

Drejtoria rajonale e Policisë në Gjilan ka kërkuar ndihmë...

Hajnat vjedhin veturën në hotel “Kosova”, ofrohet shpërblim për gjetjen e të dyshuarve (VIDEO)

Përpos shtëpive private, banesave, bizneseve e institucioneve të ndryshme...
- Advertisement -

Tragjike: Vdes pacienti që u hodh nga dritarja në QKUK

- Advertisement -

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se pacienti i cili u hodh nga dritarja e Klinikës së Kirurgjisë Torakale, ka humbur jetën si pasojë e plagëve të marra.

Sipas SHSKUK janë marrë të gjitha masat e nevojshme, por pacienti nuk ka arritur të mbijetojë.

“Menjëherë janë ndërmarrë masat e nevojshme për ofrimin e ndihmës mjekësore, por përkundër masave reanimatore dhe ndihmës së vazhdueshme nga stafi i Klinikës Emergjente me mjekë konsultantë nga klinikat e tjera, për shkak të plagëve, pacienti nuk ka arritur të mbijetojë”, thuhet në njoftim.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -